Які існують переваги та недоліки автоматичної коробки передач?

Автівки із автоматичною коробкою передач – мрія водіїв-початківців. Вони впевнені, що за кермом такого транспортного засобу вони зможуть розслабитися та насолоджуватися пересуванням містом чи приміськими трасами. Але перед тим, як придбати транспортний засіб із АКП варто оцінити її головні переваги та недоліки, щоб бути впевненим у своєму виборі на всі 100%.

Переваги транспортних засобів із АКП

Перший суттєвий плюс – легкість та зручність керування. Щоб увімкнути другу чи третю передачу, вам не потрібно тиснути на зціплення та ловити найбільш прийнятний момент для зміни положення важеля коробки швидкостей. Важливо, щоб у цю мить ви не відволікались від дороги та слідкували за положенням транспортних засобів, які розташовані спереду. Тільки так ви зможете уникнути аварії. З автоматичною коробкою передач ви позбавитесь від зайвих рухів, оскільки транспортний засіб підлаштується під ритм та швидкість руху.

Друга перевага – ніяких ризиків перевантажити двигун через додаткове навантаження на складові частини основних агрегатів автівки. АКП обирає найбільш прийнятний режим, який не завдає шкоди двигуну та комплектуючим.

Третій плюс оцінять водії, які постійно пересуваються в умовах завантаженого міського трафіку, коли доводиться весь час змінювати швидкість, причому на коротких дистанціях. З автоматичною коробкою передач подібні випробування стануть для вас більш комфортними.

Основні недоліки

Окрім трьох важливих плюсів у АКП є й ряд недоліків, на які слід звернути увагу. По-перше, це дорогий ремонт на відновлення. На відміну від механічної коробки, де можливо замінити одну чи дві ключові деталі, й запустити агрегат, АКП доведеться міняти повністю, якщо зі строю вийде лише один незначний гвинтик.

По-друге, вам доведеться прийняти значні витрати на купівлю палива, оскільки цей показник вищий, ніж у автівках з «механікою». Паливо потрібно для підтримання оптимального режиму роботи АКП.

Третій недолік – неможливість відбуксувати авто на зчепленні. Вам доведеться викликати евакуатор, оскільки транспортний засіб ви не зможете здвинути з місця. Чи варто говорити, що ця послуга передбачає додаткові витрати?

Але, якщо ви готові прийняти всі недоліки, та насолоджуватися комфортом та легким пересуванням навіть у завантаженому мегаполісі, обирайте автівки з автоматичною коробкою передач у нашому салоні «Автосаміт» в Білій Церкві за розумними цінами!

Повернутися назад
Повернутися назад